!!!Zápis SB!!! TADY do 20.3.09

týrání zvířat :-(

11. října 2008 v 16:27 | duffyna |  krawinky
Kdysi sloužil kožich k ochraně před zimou a čím je dnes? Symbolem majetnosti mnoha dam...

Problém kožešinových zvířat se dá rozdělit dále na kožešinové farmy a lovení do pastí. Avšak ani jedna z odnoží není ke zvířatům přívětivá(jak jinak taky).

Lovení do pastí

Metody, které se při odchytu zvířat používají, mají co nejméně poškodit kožešinu. Našlapné čelisťové pasti jsou konstruovány tak, aby po šlápnutí zvířete na terčík sklaply a zvíře tak nemohlo utéct. Zvíře tedy v horším případě umírá dny a někdy týdny v bolestech vyčerpáním či hladem nebo je nakonec ubito lovcem. V lepším případě je zabito hned, tak se děje nejčastěji v případě čelisťových pastí tělových.


Kožešinové farmy
Nejčastěji jsou chovány norci, lišky a činčily. Problém sestává v tom, že jsou po celý život(což je maximálně jeden rok) chovány v drátěné kleci, která jim neposkytuje základní životní potřeby, jako jsou páření, pohyb, ale i svoboda. Norci například žijí samotářský život, přes den urazí velké vzdálenosti, plavou a loví. Na farmách se chovají po jednom, dvou, či třech v drátěné kleci s budníkem. Lišky jsou v přírodě plaché, žijí samotářsky a vyhrabávají si nory. Žádnou noru si tedy logicky v holé drátěné kleci vyhrabat nemůžou. Následkem těchto nedostatků trpí zvířata mimo různé nemoci také poruchami chování- nejčastěji stereotypií, což jsou stále se opakující pohyby. Například liška běhající v kleci stále dokola. Další častou poruchou je sebepoškozování (např.okusování vlastního ocasu) nebo požírání vlastních mláďat.

Je to odporné... a upřímně nenávidím lidi, co to všechno dělaj.... - bohužel jsou mezi námi ...
Pokud chceš alespoň podespat nějakou petici můžeš ZDE

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a si tady?

jasan 59.6% (31)
neee xD 40.4% (21)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama